Зразкові музеї громади

музеи1

Відповідно до Наказу від 21.04.2017 № 622 «Про затвердження рішення комісії Міністерства освіти і науки України з присвоєння звання «Зразковий музей»» шкільним музеям Комунального закладу «Мереф’янський медичний ліцей» Мереф’янської міської ради Харківської області та Комунального закладу «Мереф’янська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів № 6» Мереф’янської міської ради Харківської області підтверджено звання «Зразковий музей».
Шкільними музеями здійснюється активна краєзнавчо-пошукова, патріотична, науково-дослідницька, художньо-естетична та природоохоронна робота; систематично проводяться екскурсії, виховні години, уроки та позаурочні заходи, вечори пам’яті. Матеріали музеїв надають вчителям допомогу у впровадженні активних форм роботи з учнями, сприяють своєю діяльністю національно-патріотичному вихованню, вивченню історії та культури рідного краю.
За понад 30-річне існування у музеях зібрано велику кількість експонатів, що представлені в експозиціях: «Природа рідного краю», «Слобожанський побут», «Вони звільняли наше місто», «Наш земляк – Іван Сірко», «Мерефа в ХХ столітті: перша світова війна та революція в нашому краї», «Страшні жнива 1932 – 1933», «Мерефа в роки Другої світової війни», «Пам’яті Героя Радянського Союзу З.К.Слюсаренка», «Педагоги – ветерани педагогічної праці та учасники Другої світової війни», «Афганістан – моя болюча рана», «Мереф’яни – учасники ліквідації аварії на ЧАЕС, воїни-афганці, учасники АТО», «Мереф’яни – борці за незалежність України», «Розвиток освіти в місті. Мистецтво Мерефи» тощо.
Відвідувачами шкільних музеїв були не лише учні школи та їхні батьки, але й учні шкіл району, міста Харкова, гості з закордону, враження яких залишено в Книгах відгуків. Матеріали музею постійно висвітлюються на сторінках щотижневика Мереф’янської міської ради «Мереф’янські вісті».