Пенсійний фонд інформує!

vHbs4ZLrtso
З 1 травня 2017 року розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність відповідно до Закону України “Про Державний бюджет України на 2017 рік” склав 1312,00 грн. Тому збільшилися і розміри виплат, які визначаються з урахуванням прожиткового мінімуму.
Відповідно до статті 28 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” мінімальний розмір пенсії за віком і доплата за понаднормативний стаж визначається з урахуванням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Тому з травня ці пенсії було перераховано.
Якщо пенсія призначена до 01.10.2011 року, за наявності у чоловіків – 25, а у жінок – 20 років страхового стажу, а мінімальний розмір пенсії за віком, яка призначена або перерахована з урахуванням стажу та заробітку після 01.10.2011 року, за наявності у чоловіків –35, а у жінок – 30 років страхового стажу встановлюється на рівні прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність , та за кожний рік понад 25 років (призначених до 01.10.2011 року) або 35 років (призначених, перерахованих після 01.10.2011 року) для чоловіків та 20 (призначених до 01.10.2011 року) або 30 років (призначених, перерахованих після 01.10.2011 року) для жінок пенсія збільшується на 1 відсоток від розміру пенсії, яка обчислена відповідно до статті 27, але не більше 1 відсотка від прожиткового мінімуму .
Виходячи із розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з 01.05.2017 року – 1312.00 грн. проведено перерахунок:
- мінімального розміру пенсії непрацюючим пенсіонерам;
- доплати за понаднормовий стаж непрацюючим пенсіонерам;
- пенсій за особливі заслуги перед Україною;
- мінімального розміру пенсії по втраті годувальника;
- підвищень ветеранам війни та жертвам нацистських переслідувань;
- мінімальних розмірів пенсій по інвалідності внаслідок аварії на ЧАЕС;
- щомісячної державної адресної допомоги інвалідам з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС;
- державної соціальної допомоги на догляд інвалідам війни;
- щомісячної державної адресної допомоги інвалідам війни та учасникам бойових дій;
- доплати до мінімального розміру пенсії шахтарям, на яких поширюється дія Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» та деякі інші.
Загальний розмір пенсії може не змінитись у громадян, у складі пенсійної виплати яких є фіксована індексація. Якщо з 1 травня 2017 року підвищення призначеного розміру пенсії менше суми фіксованої індексації, то на суму підвищення пенсії здійснюється зменшення суми фіксованої індексації.
Виходячи із розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з 01.05.2017 року перерахунок не провадиться:
- підвищення дітям війни відповідно до Закону України “Про соціальний захист дітей війни”;
- додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров’ю та компенсаційної виплати за втрату годувальника відповідно до Закону України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.
Відповідно до абзацу другого частини 3 ст. 42 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” працюючим пенсіонерам розмір пенсії, обчислений відповідно до статті 28, не перераховується у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Однак, у разі звільнення з роботи та звернення пенсіонера в управління ПФУ, з відповідною заявою, пенсію буде перераховано.