Перемога в серці кожного живе

g9JmTRmw3mc

8 та 9 травня у Мереф’янській міській об’єднаній територіальній громаді відбулися урочистості до Дня пам’яті та примирення і Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
З часу перемоги нашої країни над нацизмом виповнилось вже 72 роки. 72 роки з тої травневої ночі, коли замовкли останні постріли гармат, настала тиша, прийшов довгожданий, вистражданий, оплачений найвищою ціною мир. Все далі відходять грізні та важкі часи Другої світової, але не згасає пам’ять про тих, хто приніс на вівтар свободи найдорожче – життя! Ми, українці, ніколи не забудемо подвигів своїх батьків і дідів. В ці травневі дні ми вшановуємо всіх живих, всіх тих, у кого й досі болять рани і тих, хто загинув у цій страшній війні.
В ці дні по всій Україні вкриваються весняними квітами величні пам’ятники і скромні обеліски. 8 травня Мереф’янська міська організація ветеранів України, на чолі із головою організації Павлом Копаницьким, депутатом Харківської районної ради Раїсою Угненко та депутатом Харківської обласної ради, начальником відділу освіти, культури та спорту Мереф’янської міської ради Русланом Дейнекою, відвідали 7 пам’ятних місць захоронень тих, хто поклав своє життя, захищаючи власну Батьківщину.
Опісля урочистості продовжили у центрі громади. Біля кіноцентру «Спутник» відбувся фестиваль творчості «Вклонімося низько всім героям війни». У фестивалі взяли участь учні Мереф’янських загальноосвітніх шкіл та ліцеїв, вихованці Мереф’янської дитячої музичної школи та учасники художньої самодіяльності Утківського селищного клубу і Мереф’янського міського будинку культури. Такий захід організували для того, щоб ще раз вшанувати мужність та відданість тих, хто здобув перемогу у Другій світовій війні.
Учасники заходу підготували дуже багато творчих номерів різного жанру. Декламували вірші про війну так, що всі присутні затамовували подих та начебто думками переносилися в події минулого. Деякі школярі виступали, тримаючи в руках портрети видатних героїв-мереф’ян. Також було багато ліричних пісень та танцювальних номерів.
Увечері 8-го травня, біля меморіалу «Батьківщина – мати» відбувся мітинг-реквієм «Свято великого подвигу», на який завітало чимало жителів нашої громади, з метою вшанування пам’яті та покладання квітів до меморіалу.
Також на мітингу скорботи були присутні: Мереф’янський міський голова Веніамін Сітов, голова Харківської районної ради Анатолій Червоний, а також Руслан Дейнека та Павло Копаницький. Під час урочистої програми лунали воєнні пісні та зворушливі вірші. Опісля всі присутні поклали квіти до меморіалу в знак того, що вони пам’ятають та пишаються.
Урочисті заходи продовжилися в День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Так, у селищі Селекційному адміністрація Мереф’янської міської ради та усі небайдужі громадяни вшанували незабутній подвиг загиблих покладанням квітів до військових поховань.
Все, що ми зараз можемо, – це пам’ятати. У Мереф’янській громаді не лише зберігають пам’ять, а й передають її із покоління в покоління. Вже котрий рік Мереф’янський міський будинок культури готує чудову концертну програму до Дня Перемоги, і цей рік не був винятком. В головному залі будинку культури відбувся урочистий захід «За Батьківщину! За відвагу!», який включив в себе пісні, хореографічні постанови та вірші, що не залишили байдужим жодного глядача.
Шановні ветерани, виражаємо вам подяку за мужність, віру в справедливість і волю до перемоги. Нехай слава, на яку ви заслуговуєте, не згасне у серцях нащадків, надихаючи їх на нові звершення. Всі ми у неоплатному боргу перед вашим поколінням. Бажаємо вам благополуччя, тепла, здоров’я та підтримки!

CDONXTMP0UE
FY7D7-zmVwI
g9JmTRmw3mc
PG3ZpWRqAvE
RjrCql3aWjE
tG9X0YcJK1M
ZivrXPET5Cw