Перші кроки до проектної діяльності

DSC_0679

3 та 4 травня до Мереф’янської міської об’єднаної територіальної громади знову завітали експерти програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), що проводиться за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
«Вдалий проект – це якісна командна робота, сильній лідер та віра в перемогу» – саме такою фразою можна охарактеризувати черговий дводенний тренінг з експертами програми DOBRE: Марією Тищенко, Юрієм Орлем та Олегом Кулінічем.
Комунальний заклад «Мереф’янська міська центральна бібліотека» зібрав всіх тих, хто бажає змінити своє життя у громаді на краще, навчитись планувати та впроваджувати цікаві ідеї. Захід відвідали як активні учні Мереф’янських шкіл, ініціативна молодь громади, так і представники Мереф’янської міської ради (заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Дмитро Микиша, відповідальний за вихід щотижневика «Мереф’янські вісті» Вероніка Пилипенко), депутати та активні жителі громади.
Тренінг, під назвою «Проектна діяльність громади», пройшов цікаво та був досить пізнавальним. Спочатку експерти розповіли про проектний підхід та оцінили його роль в діяльності утворених громад. Потім більш детально висвітлили основні складові проекту: джерела ресурсів, види донорів, формування команди, зацікавлені сторони, план реалізації, формування бюджету та основних ресурсів.
Експерти доволі вдало консолідували теоретичні знання з практичними навиками: суха теорія вміло переходила в симуляційні ігри, де кожен мав змогу проявити себе та, в контексті гри, виявити основні проблеми громади.
Тренери надали гарну можливість, завдяки командній роботі, виявити сильні та слабкі сторони громади, її можливості та ризики. Подібне завдання послугувало гарним підґрунтям для проекту, який допоможе у вирішенні існуючих проблем.
Нікому не довелося сумувати, адже група тренерів задіяла кожного члена аудиторії. Такі цікаві й насичені дні, проведені разом з командою проекту, допомогли зрозуміти, що впровадження цікавих ідей задля розвитку нашої громади – не мрія, а реальність. Для цього потрібно мати гарних наставників та бути ініціативними і наполегливими.
Наступна зустріч відбудеться у червні, тож з нетерпінням будемо її чекати.