Екзамен з української мови для держслужбовців

cfCdGFmFALs

Кабінет Міністрів затвердив порядок атестації претендентів на вступ на державну службу щодо вільного володіння державною мовою. Про це йдеться в постанові уряду №301 від 26 квітня 2017 року.
Організовує та проводить атестацію уповноважена вищий навчальний заклад, який створює відповідну комісію. Перелік таких закладів публікується на їх офіційних сайтах, а також на веб-сайтах Національного агентства з питань держслужби та Міністерства освіти і науки України.
Послуга атестації є платною. Процес атестації відбувається в письмовій або усній формі.
Атестація в усній формі включає ділову розмову за певним сценарієм і повідомлення-презентацію на встановлену комісією тему. У письмовій формі – тестове завдання і письмовий переклад тексту з професійних питань.
Після проходження атестації особи, які претендують на вступ на державну службу, отримують відповідні посвідчення.
Посвідчення можуть отримати на безоплатній основі ті, у кого є атестати з оцінкою “5″ або не менш 10 балів з української мови, диплом вузу з оцінкою “відмінно” за курс української мови, або диплом бакалавра, магістра (спеціаліста) за спеціальностями українська мова і література; українська мова і література та іноземна мова; філологія.