Обережно: у повітрі пилок!

AQsbPZS9cbE
Всі захворювання, які пов’язані з дією розповсюдженого у повітрі пилку квітучих дерев, чагарників і трав, об’єднані однією назвою – поліноз. Всі вони залежать від індивідуальних особливостей організму – його підвищеною чутливістю до пилку. У виникненні алергії найчастіше винен пилок квітучих бур’янів: лисохвостки, пирію, тонконогу, полину, лободи і амброзії.
Під час цвітіння амброзії, для людей з цим видом пилкової алергії, настає період, пов’язаний з неприємними симптомами. Крихітний пилок амброзії вважається одним із найбільш агресивних алергенів, який поряд з алергічною реакцією може викликати астму.
Ніхто не застрахований від алергії, і навіть абсолютно здорова людина може стати алергіком, якщо протягом декількох тижнів буде змушена дихати повітрям, в якому міститься багато пилку амброзії. Причому, набута таким чином алергія, практично невиліковна.
Найбільш поширені симптоми алергії:
- Нежить;
- Свербіж та почервоніння очей;
- Сльозоточивість;
- Свербіж шкіри;
- Кашель або хрипи;
- Постнозальний синдром;
- Біль або першіння в горлі.
Незалежно від того, як довго сезон цвітіння амброзії триватиме в цьому році, запобіжні заходи слід вжити ще до того, як ваше самопочуття погіршиться.
Якщо вашою проблемою є алергія, пам’ятайте, звертатися за медичною допомогою необхідно не тільки в момент загострення захворювання, але і в період ремісії. Саме в цей період може бути надана реальна допомога – неспецифічна і специфічна гіпосенсібілізація.
Пам’ятайте: знищення амброзії шляхом щотижневого скошування цієї рослини під корінь – найважливіша міра профілактики алергічних захворювань.