«Сильні громади – незворотність реформи»

image1111

26-27 квітня у Києві у Національному спортивному комплексі «Олімпійський», в рамках програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), що проводиться за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), було проведено конференцію «Сильні громади – незворотність реформи».
Головна мета DOBRE – підтримка реформи децентралізації через зміцнення місцевого самоврядування та покращення умов для розвитку місцевих громад.
Представники програми організували таку подію для того, щоб краще познайомити учасників «DOBRE» зі своєю діяльністю та дати можливість обговорити проблеми, які виникають в процесі децентралізації.
На конференції були присутні: представники 50 громад, з яких – 25 пройшли у першому турі конкурсу, у тому числі Мереф’янська міська об’єднана територіальна громада, та 25, які виграли в другому турі; команди DOBRE і партнерів; регіональних громадських організацій; організацій, що працюють в сфері підтримки місцевих органів влади.
Від Мереф’янської громади захід відвідали: Олена Берьозкіна, депутат міської ради, голова ОСН сел Верхня та Нижня Озеряна та Марина Торбіна, відповідальний за вихід щотижневика Мереф’янської міської ради «Мереф’янські вісті».
Треба зазначити, що програма дводенної конференції була досить насиченою та цікавою. Всі присутні мали змогу замислитися над основними цілями розвитку своїх громад, обговорити важливі процеси децентралізації та дізнатися більше про саму програму.
Перший день заходу почався з привітання новообраних громад з тим, що вони були відібрані до програми та таким чином отримали нові можливості.
Згодом обговорили важливість стратегічного планування в громадах та те, як воно може допомогти в процесі децентралізації. Експерти надали пропозиції щодо того, як зробити процес децентралізації незворотнім. Ці теми висвітлювали: Баррі Рід, керівник програми; Ян Пєкло, посол Польщі; Генадій Зубко, Віце-прем’єр міністр України, Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлового господарства.
Опісля привітання, знайомства та обговорення особливостей та викликів реформи децентралізації перейшли до взаємодії між представниками різних громад. В ході дискусій представники кожної громади розповіли про те, яких змін вони хотіли б досягти для того, щоб саме їх громада стала кращою та успішнішою.
Також досить змістовно презентували програму DOBRE для нових її учасників. В рамках презентації торкнулися наступних тем: опис діяльності програми, стратегічне планування, покращення послуг місцевого самоврядування, місцевий економічний розвиток та залучення громадськості до прийняття рішення в громадах. Саме ці напрямки виступають пріоритетними в рамках програми.
Конференція не була обмежена тільки лекціями та презентаціями. По завершенню першого дня гості мали змогу пограти в досить цікаву інтерактивну гру «Що ви знаєте про децентралізацію?» , в ході якої кожен мав змогу продемонструвати багаж своїх знань стосовно реформи.
Другий день конференції був також досить насиченим та пізнавальним. Експерти продовжили презентувати різні напрямки програми.
Далі були організовані дискусії за окремими столами. Під час них експерти та учасники ділилися найкращими практиками, обговорювали можливі виклики при їх реалізації та розробляли рекомендації щодо застосування найуспішніших практик в реальному житті.
Конференція громад завершилась трьома паралельними сесіями: «Механізми залучення громадян в громадах», «Місцевий економічний розвиток» та «Покращення надання послуг».
Два дні конференції були насиченими та корисними, адже кожен відкрив для себе багато нової пізнавальної інформації та освіжив вже існуючі знання. Завдяки цьому заходу кожен зрозумів, що сильні громади – це незворотність реформи децентралізації.