Цей день в історії: Чорнобильська катастрофа

EZbYicuCMNM

26 квітня 1986 року о 1:23 за київським часом, сталася найбільша техногенна аварія в історії людства – з різницею у дві секунди відбулись два вибухи на четвертому реакторі Чорнобильської АЕС. Саме 26 квітня – Міжнародний день пам’яті чорнобильської катастрофи.
Відлітають у вічність роки. Зникають поступово страшні сліди Чорнобильської трагедії – залишається лише пам’ять. Ось уже 31 рік, в ці пам’ятні квітневі дні, по всій Україні зустрічаються рідні, друзі, щоб вшанувати пам’ять кожного із своїх земляків, тих, хто віддав своє здоров’я, життя у боротьбі з радіацією.
У Мереф’янській громаді пам’ятають про жахливі події минулого, тому 25-го квітня, з нагоди Міжнародного дня пам’яті чорнобильської катастрофи, було проведено ряд заходів задля вшанування спогадів про цю трагедію.
Усі небайдужі зібралися у Храмі Різдва Пресвятої Богородиці, де заупокійну панахиду провели настоятель храму протоієрей отець Василь та диякон отець Микола. Крім ліквідаторів та вдів ліквідаторів, до Храму також завітали: Мереф’ янський міський голова Веніамін Сітов; заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Світлана Рудницька; депутат Харківської районної ради, голова Харківської районної організації ветеранів України, учасник ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС Анатолій Червоний; депутат Харківської районної ради Раїса Угненко та Голова Мереф’янської організації «Союз. Чорнобиль. Україна» Іван Сухоставський. Отець Василь зазначив, що дуже важливо пам’ятати і вшановувати пам’ять про тих людей, які віддали своє здоров’я та життя заради інших, заради своєї Батьківщини.
Опісля панахиди всі вирушили до пам’ятного знаку «Ліквідаторам катастрофи на Чорнобильській АЕС», який розташований на меморіальному комплексі «Батьківщина – Мати».
Хвилиною мовчання була вшанована пам’ять про людей, які пішли з життя через наслідки Чорнобильської катастрофи та всіх тих, хто з мужністю віддав його задля кращого майбутнього держави. Веніамін Сітов зауважив, що обов’язок кожного з нас – пам’ятати! Але ми повинні не тільки берегти пам’ять про ту страшну трагедію, а й передавати її своїм нащадкам.
Пізніше заходи були продовжені у Мереф’янській загальноосвітній школі номер №6. У історико-краєзнавчому музеї Безноско Олена Валеріївна – вчитель історії Мереф’янської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 6, провела пізнавальну екскурсію для всіх присутніх.
Під час екскурсії кожен мав змогу згадати давно забуті історичні факти про рідну громаду та її видатних представників, отримати нову пізнавальну інформацію. Звісно, багато було сказано про Чорнобильську катастрофу та події тих часів. Учні школи підготували виступ, здивували всіх гостей своїми талантами декламування віршів та акторською майстерністю.
Проведені заходи дали змогу всім ще один раз зрозуміти, що ми повинні завжди пам’ятати про такі жахливі події, ми повинні завжди вшановувати пам’ять про тих людей, котрі поклали своє життя під час ліквідації цієї масштабної світової катастрофи.
Чорнобиль – це біль кожного з нас. Всі, хто брав участь у ліквідації наслідків аварії здійснили великий подвиг та заслуговують на найвищу шану. Щиро бажаємо всім героям-ліквідаторам здоров’я та благополуччя.