Скасування розстрочки на опалення

TXt3gcy7Mz4

Уряд взяв на себе зобов’язання з 1 травня 2017 року скасувати механізм розстрочки при оплаті за централізоване опалення, при якому споживачі могли оплачувати під час опалювального сезону лише половину вартості цієї послуги, а другу половину – у міжопалювальний період.
Відповідне зобов’язання закріплено в новому меморандумі з Міжнародним валютним фондом (МВФ).
“Ми скасуємо схеми, за якими домогосподарства, які не отримують субсидій, могли здійснювати оплату за опалення протягом 12 місяців (“в розстрочку”) (Постанови Кабінету міністрів №630 і 357) з 1 травня 2017 року”, – йдеться в тексті документа.
При цьому додається, що уряд зобов’язується також працювати над питанням монетизації субсидій на рівні домогосподарств.
“Для забезпечення повної лібералізації тарифів на газ, до кінця серпня 2017 року нами буде затверджено постанову Кабінету міністрів про монетизацію допомоги в рамках субсидій на оплату житлово-комунальних послуг на рівні компаній, які надають комунальні послуги до кінця вересня 2017 року (новий структурний маяк ). Таким чином, приватні газові трейдери зможуть конкурувати з “Нафтогазом” в постачаннях газу. Ми також будемо працювати в напрямку монетизації комунальних субсидій на рівні домогосподарств для підвищення ефективності використання енергії”, – зазначили в документі.
Крім цього в планах Кабінету Міністрів до кінця вересня 2017 року внесення додаткових змін до постанови уряду №758, яким передбачається розділення тарифів на постачання і розподіл газу від ціни на газ як товар.