Як громадяни впливають на вирішення місцевих питань

Нещодавно до Мереф’янської міської об’єднаної територіальної громади завітали представники програми «Децентралізація – шлях до кращих результатів та ефективності» (DOBRE), що проводиться за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID): Олександр Потій – керівник проекту, Марія Тищенко – координатор, Яна Брик та Юрій Орел – експерти проекту та Олена Євсеєва – технічний асистент.
У комунальному закладі «Мереф’янська міська центральна бібліотека» Мереф’янської міської ради тренери програми провели дводенний тренінг «Як громадяни впливають на вирішення місцевих питань», участь у якому взяли представники міської ради (секретар міської ради Тетяна Дядченко; заступник Мереф’янського міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Дмитро Микиша; спеціаліст відділу соціально-економічного розвитку, підприємництва, інвестицій, транспорту та зв’язку міської ради Катерина Кобець; спеціалісти відділу з питань сім’ї, дітей, молоді та соціального захисту населення міської ради Тетяна Солдатенко та Юлія Микиша; спеціаліст відділу освіти, культури і спорту Андрій Свистун; спеціаліст відділу житлово-комунального господарства та комунального майна Таїсія Боровок), активісти мереф’янських шкіл та зацікавлені мешканці нашої громади.
Програма тренінгу була досить насиченою. На початку зустрічі відбулось знайомство з аудиторією та презентація самої програми DOBRE. Потім експерти розповіли про права та обов’язки членів громади щодо контролю, співпраці, синергії з місцевими органами влади. Тренери також порушували тему основних проблем громади, та розробили з учасниками тренінгу можливі шляхи їх вирішення.
Вони також розповіли про механізми залучення громадян до участі у місцевому самоврядуванні та способи використання можливостей громади для її соціального згуртування і захисту населення.
Але робоча зустріч не обмежилась лише лекційними матеріалами. Тренери проводили багато цікавих інтерактивних ігор, які допомогли зрозуміти, що лише при взаємодії влади та жителів можливий позитивний розвиток громади.
Досить плідною та насиченою була робота в групах, яка створила тісній зв’язок між представниками програми та аудиторією.
Всі форми взаємодії, які були запропоновані під час тренінгу, видались досить ефективними, вони дали змогу отримати багато корисної інформації, почути один одного та розробити спільні плани майбутнього розвитку нашої громади.
Треба зазначити, що це далеко не останній візит тренерів програми до нашої громади. У майбутньому заплановано ще багато робочих зустрічей із представниками DOBRE.