Сервіс онлайн-перевірки недійсних паспортів

Голова Державної міграційної служби (ДМС) України Максим Соколюк нещодавно презентував новий онлайн-сервіс, за допомогою якого можна безкоштовно зробити перевірку у базах даних недійсних, викрадених або втрачених паспортів.
Як зазначив Соколюк, сервіс буде особливо корисним для громадян та організацій, які довіряють свої кошти або майно іншим громадянам. Він покликаний викорінити окремі види шахрайства за допомогою підроблених паспортів. Найбільш відомим видом шахрайських оборудок є отримання кредитів та позик за чужими документами, у яких переклеєна фотокартка, але є і інші схеми, наприклад у взаємовідносинах орендар-орендодавець житла, прокат обладнання та інструментів тощо.
“Враховуючи слабкий захист від підроблення паспортів зразка 1994 року (книжечок), з січня 2016 року в Україні запроваджено новий біометричний ID-паспорт, проте поступова заміна документів триватиме кілька років. Отже, новий онлайн-сервіс дозволить уникнути будь-яких зловживань у сфері обігу паспортів старого зразка”, – зазначають у ДМС.
На сьогодні сервіс містить інформацію про більш ніж 950 тис. недійсних документів і оновлюється щодоби. Послуга наразі працює у тестовому режимі і у випадку виявлення помилок у його роботі громадяни можуть інформувати міграційну службу за допомогою форми зворотного зв’язку. Сервіс доступний на сайті міграційної служби за посиланням: nd.dmsu.gov.ua