Загальні збори Асоціації органів місцевого самоуправління

DSC_0490

31 березня відбулися загальні збори Асоціації органів місцевого самоуправління Харківської області у Мереф’янській об’єднаній територіальній громаді.
Уповноважені представники місцевих рад Харківщини розглянули актуальні питання змін у законодавстві, яке стосується місцевого самоврядування, а також у сфері реформування медицини і освіти, обговорили поточні питання участі і реалізації обласних і міжнародних конкурсів, грантів та програм.
Відкриваючи Загальні збори президент Асоціації, голова обласної ради Сергій Чернов привітав учасників та зазначив, що регулярні зустрічі з представниками центральних органів влади, виконавчої влади, експертами, науковцями та керівниками громадських організацій приносять позитивні результати.
Президент Асоціації розповів про звернення до Кабінету Міністрів України, яке було прийнято Асоціацією під час минулих зборів у січні поточного року. Потім Сергій Чернов поінформував учасників про хід проведення аварійно-відновлювальних робіт у місті Балаклія та на прилеглих територіях.
Виконуюча обов’язки начальника Управління охорони здоров’я ХОДА Галина Сіроштан під час засідання Асоціації розповіла про сучасний стан медичної галузі та основні напрямки реформи на Харківщині:
“Першочерговим завданням модернізації галузі є впровадження кардинальних змін на первинному рівні медичної допомоги. На сьогодні за результатами впровадження організаційно-структурних змін та рішень органів місцевої влади в Харківській області створено 33 юридично самостійних центри первинної медико-санітарно-епідеміологічної допомоги, які об’єднали 830 підрозділів первинної ланки та забезпечили розмежування фінансових потоків між первинним і вторинним рівнями медичної допомоги.
Однією з проблем реформування первинної медико-санітарної допомоги на регіональному рівні є дефіцит медичних кадрів. Укомплектованість лікарями загальної практики сімейної медицини у районах області становить 70.3%, у сільській місцевості – 58.4%, при цьому лікарі пенсійного віку майже 30%. Такі кадрові диспропорції можуть формувати ризики надання у повному обсязі медичної допомоги.
Керівник профільного обласного управління охорони наголосила, що «третє завдання галузі – оптимізація закладів вторинного рівня медичної допомоги у контексті створення госпітальних округів».
У Загальних зборах Асоціації взяв участь Володимир Ігнатьєв, заступник директора Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації, який розповів про організацію діяльності органів управління освітою об’єднаних територіальних громад.
Учасники розглянули Дорожню карту для створення системи управління освітою об0146єднаних територіальних громад і нове законодавство, яке дозволяє проводити реформу разом з реформою місцевого самоврядування.
Людмила Немикіна, віце-президент, керівник Центру розвитку громад Асоціації, розповіла головам районних рад, міським головам міст обласного значення та головам об’єднаних територіальних громад Харківщини про донорські програми і можливості в контексті реформи децентралізації. Учасники ознайомилися із джерелами української та міжнародної технічної допомоги.
Загалом захід пройшов на вищому рівні. Всі члени Асоціації були задоволені продуктивною працею та результатами зустрічі.