Демократична школа: крок до освітніх змін

3QBaeKZHQXs

На сьогодні українське суспільство, як ніколи, потребує демократичних змін у різноманітних сферах його життєдіяльності, впровадження яких у значній мірі залежить від активної громадської позиції всіх членів суспільства.
В рамках реформування середньої освіти в нашій країні зараз діє Всеукраїнська програма освіти для демократичного громадянства “Демократична школа”. Це спільна програма Європейського центру імені Вергеланда, Міністерства освіти та науки України, Ради Європи та Міністерства закордонних справ Королівства Норвегія, яка, насамперед, спрямована на розвиток демократії в школах, підтримку демократизації та децентралізації шкільного врядування та передбачає поглиблення діалогу між різними регіонами України через налагодження партнерських зв’язків між школами.
До участі у програмі долучаються вчителі, директори шкіл, учні, батьки, представники місцевих громад та місцевої влади.
В 2017 році учасником Демократичної школи став Мереф’янський медичиний ліцей.
28 березня тренери Демократичної школи Королюк Світлана та Ірина Целухіна вперше завітали до Мереф’янської громади для того, щоб покласти фундамент до створення нової демократичної школи у нашій громаді.
Зустріч відбулась у Мереф’янському медичному ліцеї. Захід проходив у формі вступного тренінгу з демократичного розвитку для шкільних команд. У ньому взяли участь як представники Мереф’янської міської ради: заступник Мереф’янського міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Дмитро Микиша; начальник відділу освіти, культури та спорту Мереф’янської міської ради Руслан Дейнека; начальник відділу з питань сім’ї, дітей, молоді та соціального захисту населення міської ради Альона Цивковська; спеціаліст відділу соціально-економічного розвитку, підприємництва, інвестицій, транспорту та зв’язку міської ради Катерина Кобець; так і педагогічного, учнівського, батьківського колективів Мереф’янського медичного ліцею.
Треба зазначити, що тренінг видався досить жвавим та насиченим , адже проходив у формі діалогу між командою ліцею та тренерами проекту. Спочатку Королюк Світлана та Ірина Целухіна розповіли про саму програму, її сенс, основні цілі та очікувані результати. Потім були використані ігрові форми взаємодії та робота в командах. Нікому не довелось сумувати, тому що замість звичних лекцій тренери використовували інтерактивні форми спілкування. Таким чином, у кожного була змога розповісти про свої уявлення щодо того, якою має бути демократична школа. Також під час зустрічі обговорили основні питання співпраці щодо роботи з Інструментом демократичного розвитку.
Представники Всеукраїнського проекту «Демократична школа» наголосили, що основним завданням Нової школи є підготовка учнів до самостійного життя у демократичному суспільстві. Для цього навчально-виховний процес має опиратися на цінності прав людини, демократичну участь, рівність та партнерство.
В цілому зустріч команди з тренерами Демократичної школи була досить плідною, адже за їх підтримки учасники проаналізували стан демократії і прав людини у своєму навчальному закладі, виділили ключові завдання на шляху до організації демократичного суспільства та зрозуміли головне: демократичні зміни необхідно розпочинати із себе.