Заборона на вилов риби

depositphotos_15336475-stock-illustration-fishing-is-prohibited

Нерестова заборона розповсюджується на вилов риби та на інші водні біоресурси. Вона триватиме на різних водних об’єктах від 7 до 13 тижнів.
Про це повідомили в Департаменті екології та природних ресурсів Харківської обласної державної адміністрації (ХОДА).
«Причиною введення заборони є початок періоду нересту. Від того, наскільки успішно пройде цей період, залежить відтворення біорізноманіття та сталість популяції риб у наших водоймах», – підкреслив директор департаменту Андрій Тимчук.
Тривалість нерестової заборони визначена відповідним наказом Управління Державного агентства рибного господарства в Харківській області від 01.03.2017 № 26.
«На проходження нересту впливають чисельні фактори, головним з яких є температура води, оскільки різні види риб нерестяться за різної температури. Так, у більшості видів риб нерест проходить з початку весни до літа: в березні-квітні нереститься щука, з середини до кінця травня – окунь, судак, лящ, короп, карась», – уточнили екологи.
У Департаменті екології та природних ресурсів ХОДА також нагадали, що за браконьєрський вилов риби передбачено адміністративну та кримінальну відповідальність. Розмір штрафів для громадян – 340 – 680 гривень, для посадових осіб – 510 – 850 гривень. Щодо кримінальної відповідальності, то вона передбачає розмір штрафу у 3400 – 6800 гривень або позбавлення волі на строк до 3 років із конфіскацією знарядь і засобів вилову та незаконно добутих водних біоресурсів.
«Крім того, за кожну незаконно виловлену рибу, незалежно від її розміру, нараховується розмір заподіяної шкоди (для прикладу: сом – 425 гривень, щука – 340 гривень, судак – 510 гривень, лящ – 170 гривень тощо)», – уточнив Андрій Тимчук.