« Іде до нас Кобзар, нескорений, величний, дивуючи собою білий світ»

DSC_0196 - копия

Культурна спадщина – це важлива складова будь-якої нації, яку потрібно цінувати та пам’ятати завжди. В історії кожного народу є велика кількість видатних постатей, які зробили неабиякий внесок в народну скарбницю.
Яскравим приладом по-справжньому великого українського діяча є постать Тараса Григоровича Шевченка. Його творчість – це безсмертне культурне надбання нашої країни.
Відомий як Кобзар, він є не тільки одним з найпоширеніших символів українського народу, але й невід’ємною частиною його історії та культури.
Тарас Григорович Шевченко – легендарний поет, талановитий художник, відомий мислитель, громадський діяч, філософ, палкий захисник соціальних та національних українських інтересів, великий борець за волю свого народу та свого краю. Вся його творчість пронизана великою любов’ю до Батьківщини.
Вклад Шевченка в світову культуру шанується не лише в Україні, а й за її межами: по всьому світу нараховується більше, ніж 1380 пам’ятників, встановлених на його честь. Його ім’ям називають вулиці, площі, навчальні заклади, населені пункти.
У нашій громаді не забувають вшановувати пам’ять Великого Кобзаря, тому 9 березня у Мереф’янській ОТГ відбулося декілька урочистих заходів до Дня народження великого поета.
Спочатку у парку імені Т.Г.Шевченка відбувся урочистий захід з нагоди Дня народження відомого письменника. На заході були присутні: міський голова Веніамін Сітов, депутат Харківської обласної ради, начальник відділу освіти, культури і спорту Мереф’янської міської ради Руслан Дейнека, секретар міської ради Тетяна Дядченко, спеціаліст відділу освіти, культури і спорту Андрій Свистун, директор Мереф’янського ліцею імені Героя Радянського Союзу В.П.Мірошниченка Валентина Панова.
Учні ліцею також долучилися до заходу – вони декламували відомі вірші письменника. Зворушливі рядки нікого не залишили байдужими. Опісля відбулося урочисте покладання квітів до пам’ятника видатного діяча.
Пізніше співробітники Дитячої міської бібліотеки, разом з учнями третіх класів Мереф’янської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 1, провели літературно-музичне свято «Дзвенять Кобзарові струни».
У комунальному закладі «Мереф’янська міська центральна бібліотека» Мереф’янської міської ради також не забули про такий особливий для українського народу день, тому робітники бібліотеки разом з учнями Мереф’янської дитячої музичної школи та Мереф’янського медичного ліцею провели літературно-музичний вечір « Іде до нас Кобзар, нескорений, величний, дивуючи собою білий світ».
Сьогодні, як ніколи, важливим є виховання патріотичності серед підростаючого покоління. Такий захід провели для того, щоб учні розуміли наскільки важливо пам’ятати та вшановувати культурне надбання свого народу.
Під час вечору ведучі розповідали цікаві факти про життя митця та особливі події його долі. Крім того, показували відеоролики і короткі документальні фільми, в яких розповідалося про складний творчий шлях Тараса Григоровича.
Вихованці Мереф’янської музичної дитячої школи подарували аудиторії чарівні музикальні твори. Ансамбль гітаристів «Мозаика» виконував коломийки. Інструментальний дует також здивував своїми музикальними навичками. Євгенія Старикова виконала чарівну українську народну пісню на гітарі. Ансамбль скрипачів «Фантазія» вразив усіх виконанням зворушливої музикальної композиції. Також діти читали вірші Тараса Григоровича, рядки яких бентежили серця всіх присутніх.
Кожен, хто завітав до бібліотеки, був дуже задоволений літературно-музичним вечором, який дав змогу не тільки пізнати щось нове про життя та творчість письменника, але й поринути у світ чарівної музики та магії поетичного слова.
Шевченко залишив для нащадків свої безцінні духовні надбання – твори та світлу пам’ять про себе. Тому ми повинні завжди пам’ятати про генія українського народу! Це людина незвичайної долі і особливого таланту, яка стала відомою на весь світ та звеличила Україну і український народ.