Аутсорсинг для місцевого економічного розвитку

-Yuivcb_aiQ
27-28 лютого 2017 року в Києві була проведена Національна конференція з питань місцевого економічного розвитку за підтримки Асоціації міст України (АМУ), в рамках проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС).
Метою даного проекту є створення сприятливого середовища для впровадження децентралізаційної реформи в Україні, зміцнення місцевого самоврядування, поглиблення демократичних процесів розвитку територіальних громад та стабільності держави.
У заході взяли участь близько 200 представників інституцій, діяльність яких спрямована на розвиток територіальних громад – громадських організацій, комунальних установ; представники ЗМІ та міжнародні донорські організації, які реалізують проекти у сфері розвитку громад.
Мереф’янська об’єднана територіальна громада була представлена в обличчі Науменко Максима, спеціаліста відділу соціально-економічного розвитку, підприємництва, інвестицій, транспорту та зв’язку Мереф’янської міської ради.
На початку Конференції Мирослав Пітцик, виконавчий директор АМУ, зазначив, що цього року, крім децентралізаційної реформи, доведеться впроваджувати також галузеві реформи. Та для їх ефективного впровадження необхідне розуміння суті реформ та підтримка їх з боку інших учасників процесу – посадових осіб органів державної влади і місцевого самоврядування, фахових експертів, представників ЗМІ та громадськості. «Громадам слід мислити категоріями проектів і спільними зусиллями їх реалізовувати. “, – зазначив Пітцик.
В президії Конференції були галузеві аналітики Асоціації міст України, які презентували секторальні стратегії та шляхи залучення громадських організацій до управлінських рішень, їх практичного втілення на місцях. Вони провели експертну дискусію «Секторальні реформи та розвиток громад: синхронізація» та висловили бачення можливостей залучення громадських організацій до прийняття рішень на місцевому рівні та надання послуг жителям міста у різних сферах життєдіяльності.
Під час Конференції відбулося три паралельних засіданнях тематичних секцій, де учасники та представники міжнародних проектів обговорювали питання взаємодії з малим та середнім бізнесом, підходи до вибору інструментів місцевого економічного розвитку та створення розвиткових інституцій у громадах.
Пізніше відбувся ярмарок міжнародних проектів «Можливості для розвитку територіальних громад». Зокрема, представники проектів USAID ПУЛЬС, «Громадяни в дії», ДОБРЕ, “Зміцнення місцевої фінансової ініціативи – ІІ”, Канадського фонду місцевих ініціатив та Міжнародного республіканського інституту розповіли про співпрацю з об’єднаними територіальними громадами, органами місцевого самоврядування, неурядовими та громадськими організаціями, озвучили умови фінансування проектів розвитку та ознайомили учасників з правилами подання заявок на конкурси.
Опісля повернення, Науменко Максим, представник міської ради, поділився враженнями від поїздки. Він зазначив, що багато учасників Аутсорсингу розповідали про втілення різноманітних проектів у своєму місті чи громаді, що є дуже цікавим і важливим з точи зору взаємодії іноземних інвесторів та місцевих органів самоврядування. Адже саме за їх рахунок впроваджувався той чи інший проект. Максим зауважив, що участь у проектах, які фінансують закордонні організації, є необхідною для розвитку потенціалу громади.
Тож сподіваємось, що досвід інших громад надихне нас на подальшу участь у різноманітних іноземних проектах та конкурсах задля майбутнього економічного розвитку нашої громади.